O nas słów kilka, czyli artykuł rozpoczynający nową przygodę

Mamy lato, rok 2004. Gracze dostają trzecią część Dooma, Janet Jackson szokuje publiczność odsłoniętą piersią podczas SuperBowl, w kinach leci druga część Spider-Mana. W Polsce, w kioskach pojawia się nowy numer CD Action. Na płycie DVD pośród dem, patchy, trailerów, bonusów zamieszczony został pierwszy numer Oldsql, magazynu o starych grach. Zaczęło się od jednego zapaleńca, który namówił grupkę znajomych. Kolejne osoby przelewały swoje zainteresowania na elektroniczny papier, co zaowocowało poszerzeniem tematyki o filmy, komiksy i ogólnie pojętą kulturę retro. Łącznie ukazało się 28 numerów e-zinu oraz jeden numer specjalny.

Po długiej przerwie przedstawiamy Wam duchowego następcę: Retrocity, serwis poświęcony szeroko pojętej tematyce retro. Naszym celem jest stworzenie społeczności, w której każdy sympatyk staroci znajdzie swój kąt, a być może i poszerzy zainteresowania. Nie skupiamy się wyłącznie na grach i filmach, choć te z pewnością z racji na swoją siłę przebicia będą stanowiły dużą część treści. Mamy zamiar ubogacić tematykę o książki, komiksy, sport, muzykę, a i dla nietypowej rekreacji z pewnością nie zabraknie miejsca.

Oczywiście retro nie dotyczy jedynie starszych tytułów – wiele nowych produkcji poprzez kontynuacje, adaptacje czy remake’i nawiązuje do twórczości sprzed lat. Nie chcemy silić się na obiektywność czy szeroko pojętą poprawność, nie chcemy gonić za contentem czy produkować clickbaity – dajemy z siebie wszystko subiektywnie, szczerze, prosto z serducha. Chcemy móc spojrzeć na ten serwis po roku i z satysfakcją stwierdzić, że to jest strona którą sami nadal mamy przyjemność czytać.

Mamy nadzieję, iż Retrocity stanie się miejscem, które będziecie regularnie odwiedzać.

Redaktor naczelny

Sleeskee

error