Limitowane wydanie Darius Cozmic Collection na konsole

Fanów kosmicznych strzelanek arcade czeka nie lada gratka: na dniach ruszy pre-order klasycznej serii Darius od Taito rodem z salonów gier lat 80.

Podczas gdy triumfy święciły shootery widziane z lotu ptaka z ostrzałem w górę, Darius był jednym z pionierów rozgrywki horyzontalnej. Pierwsza część sagi o statku Silver Hawk ujrzała światło dzienne w 1986 roku i z miejsca zyskała olbrzymią popularność. Nie dziwi zatem, że Strictly Limited Games właśnie tę pozycję obrało na swój cel aby przedstawić tytuł nowej grupie fanów.

Wersje podstawowe otrzymamy w dwóch edycjach: Arcade i Console, obie w ograniczonej ilości 1900 sztuk na PlayStation 4 oraz 2500 sztuk na Nintendo Switch. Edycja Arcade w cenie 40 ojro zawierać będzie 4 części gry w siedmiu wersjach oraz szkliwioną przypinkę Darius. Edycja Console w cenie 55 euro oferuje 6 części gry w dziewięciu wersjach oraz szkliwioną przypinkę Sagaia.

Kolekcjonerzy, którzy zdecydują się wyłożyć 140 euro na Darius Cozmic Collection International Collector’s Edition, w zestawie otrzymają m.in.: edycje Arcade i Console, dwa soundtracki, Arcadebook w twardej oprawie, karty, naklejki, przypinki czy kolekcjonerskie opakowania. Na PlayStation 4 przyszykowanych będzie 900 kompletów, zaś Nintendo Switch otrzyma ich 1500.

Pre-ordery będzie można składać od 24 listopada br.

Strona projektu z opcją zamówienia: LINK

error