Pokemon Home – Nintendo ujawnia szczegóły Poke-usługi

Pokemon Home stanowiący odpowiedź na prośby fanów odnośnie łatwiejszego migrowania stworków między grami będzie posiadać plan podstawowy i premium.

View post on imgur.com

Koszt usługi w planie premium to 2.99 dolara za miesiąc, lub 15.99 dolarów za roczny dostęp. Na nasze warunki to kolejno około 12 złotych miesięcznie, ewentualnie nieco ponad 6 dyszek za cały rok. Cena nie jest wygórowana, szczególnie jeśli weźmiemy pod rozwagę ograniczenia usługi darmowej.

W ramach podstawowego, darmowego dostępu do Pokemon Home dostaniemy miejsce na 30 Pokemonów, z czego 3 będziemy mogli wystawić do Wonder Boxa, umożliwiającego automatyczną wymianę. Zarówno w wersji płatnej, jak i bezpłatnej możliwe będzie przeniesienie Pokemonów z gier na Nintendo 3DS. Gracze nie chcący dorzucać do interesu mogą korzystać z pokojów do wymiany (do 20 osób na pokój), jednak w ograniczonym zakresie. Nie będzie opcji postawienia własnego pokoju, ani specjalnej funkcji oceny Pokemonów pod względem siły, te funkcje są zarezerwowane dla użytkowników Premium. Ograniczony będzie także dostęp do GTS’a, w ramach którego możemy wystawić Pokemona na wymianę z określeniem potworka, którego chcemy dostać w zamian za naszego pupila. Dla podstawki będzie można wrzucić jednego Pokemona, dla premium aż trzy.

Podstawową różnicą jest jednak pojemność naszej szafki. Podczas gdy pakiet basic pozwala, jak wspomnieliśmy wyżej, na umieszczenie w boxie jedynie 30 sztuk, premium umożliwia składowanie aż 6 tysięcy Pokemonów. Także darmowy dostęp do usługi należy traktować raczej jako wersję demonstracyjną. Dostęp do Pokemon Home będzie możliwy zarówno z urządzeń mobilnych, jak i konsol.

Bez odpowiedzi pozostaje pytanie o to, co dzieje się z Pokemonami w momencie gdy komuś usługa premium zwyczajnie wygaśnie, a posiada grubo ponad oferowane przez plan podstawowy 30 Pokemonów.

error